Lao ja ladustamise planeerimine

Teie ettevõtte saab olla kindlasti kasumlikum, kui Teie tootmisliinid ja töökojad on igal ajahetkel piisavalt varustatud toorainega ning müügiosakond koos valmistoodetega. See kõik on võimalik, kui lähenete ettevõtte lao planeerimisele õigesti. Seda probleemi kaaluvad mitmed logistikavaldkonnad, probleemi uuritakse üksikasjalikult, nii et probleemi põhjaliku hindamisega saate luua eeskujuliku lao, mis kõrvaldab seisakuid. Tuleb öelda, et lao planeerimine on kõikidele kaasaegsetele edukatele ettevõtetele omane.

Õige laoplaneerimine hõlmab ruumide kõigi aspektide arvestamist. Tähelepanu pööratakse erinevatele operatsioonidele eraldatud ajavahemikele. See põhjalik töö ajaga, mis võimaldab tootmise planeerimisel lattu tarnida kõik vajalikud positsioonid, toimetada kaupu sellest mitte ainult tõhusalt, vaid ka üsna paindlikult. Samal ajal võetakse kasutusele kõik sisemises infosüsteemis kättesaadavad tellimused. Lao nõuetekohase planeerimise korral võtab positsioonide vastuvõtmine ja vastuvõtmine aega, mis on tingitud eelnevalt kehtestatud standarditest.

Varuosade, toodete, eksklusiivse keraamika lao planeerimise peamine eesmärk on organisatsiooni muutumine tugevaks konkurendiks turul, mis saavutatakse majanduslikule subjektile kasulike tegevustega

Ladude planeerimine: kõik on omavahel seotud

Planeerimisprotsess on tavaliselt jagatud mitmeks etapiks, kuid arvestab nende vahelisi suhteid. See tähendab, et etapid ei ole järjestikused, vaid paralleelsed. Seega tegeleb töögrupp ühel hetkel ladustamise, materjali varude liikumise, ruumide ja tehnoloogiate valiku, masinate valikuga. Samal ajal on vaja, et loetletud aspektide vahel oleks tasakaal.’

Pildil on frontaal laoriiulid:

Kõik komponendid on omavahel ühendatud. Arvestades seda lao planeerimisel, kontrollivad pädevad spetsialistid alati, kuidas ühe aspekti muutmine mõjutab teisi. Kõige tõhusam lähenemine loetakse iteratiivseks, kui moodustub järjestikuste tegevuste tsükkel, mida korratakse iga kord, kui vähemalt üks indikaator muutub.

Üksikasjalikult ja üksikasjades

Kui töörühm jõuab üksikasjaliku planeerimise sammu vastavalt loogikas vastuvõetud standarditele, siis toob see esile järgmised sammud:

  • laoruumi valimine;
  • sise- ja välispindade planeerimine;
  • ruumide uurimine;
  • seadmete vajalikkuse analüüs, inventar; laoriiulid
  • võimsuse prognoosimise töötajad, laod;
  • üksikute toimingute planeerimine.
  • laoriiulite valimine
  • dünaamiline laoriiul
  • staatiline laoriiul

Kulud: laoriiulid, tõstukid ja muu sisustus?

Enamikul juhtudel võtab lao planeerimine üsna palju rahalisi vahendeid – mitte rohkem kui 15% kõigist uue lao loomisega seotud kuludest, kuid tavaliselt isegi vähem. Aga see ei ole põhjust alahinnata seda! Kindlasti õigesti planeeritud ladu ei teki probleemi valesti tellitud tõstukitega ja halvasti planeeritud laoriiulitega. Hästi läbimõeldud laoriiuli paigaldus laos säästab tunduvalt ettevõtte kulusi ja mahutab rohkem kaupa lattu.

 

 

Comments are closed.